vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Únor 2012

Zrcadlo a ošklivá čarodějnice

27. února 2012 v 19:55 téma týdne
Na jednom opuštěném hradě hluboko v lesícch bydlí čarodějnice ve společnosti svého kouzelného zrcadla:


Zrcadlo, zrcadlo řekni kdo je na tomto světě nejchytřejší?
ptá se čarodějnice
no ty rozhodně ne
odpoví zrdcadlo.
A proč ne já?
Napsala jsi že bidlýš na hradě.
No a ? Kdo je tedy nejchytřejší na světě?
Samosebou já

Andělé a démoni - Dan Brown

26. února 2012 v 20:29 přečtené
Leonardo Vetra vynalezl spolu se svou dcerou anitihmotu,látku takové síly že by jen malá kuličky dokázaa zničit celé město.A právě tento kousek antihmoty see dostal do Vatikánu, neznámo kam.Čas je jen do půlnoci potom antihmota zničí celý Vatikán.Zároveň je potřeba zabránit vraždám čtyř unesených kardinálů které záhadný vrach zabijí každou hodinu na oltářích Iluminátů rozmístěných po římě, Langdon musí rozluštit kde se tyto oltáře nachází a pokusit se zachránit kardinály.

A pak že kouzla neexistují

25. února 2012 v 11:58
A pak že kouzla neexistují.
Kouknu a vidím, vidím že mi někdo krade svačinu a vidím jak se venku třpití duha.No a co by to bylo jiého než kouzlo?Jasně světlo se láme v kapkách vody a tak dále a tak dále.Ale malé dítě by přeci řeklo "to je jako kouzlo" a všichni dospělí by se začli smát a říkat "ale ne milačku to není kouzlo to je..."ale ta menší skupinka dospělích by řekal "máš pravdu svím způsobem je to kouzlo".
Proč neposlechnot to dítě?Možná právě proto že je to dítě.Ale co ti dospělí?Vždať oni mají pravdu a každý z nás prožívá malé kouzlo, malý zázrak.
Každý z nás ŽIJE.

Co nás ve škole neučili

25. února 2012 v 9:37 | Já |  téma týdne
Dneska jsem se ve škole naučila spoustu věcí, mami.Hned o první přestávce že si musím hlídat věci před zloději a taky jsem se dozvěděla kde jsou ztráty a nálezy (neboj ty klíče mám a ten mobil taky).Pak jsem se při hodině češtiny naučila že když jsem drzá na učitele tak dostanu poznámku, na tady to podepiš!
Ale v matice jsem byla úspěšná.Pochopila jsem proč jsem dostala tu pětku ze včerejší písemky, já ti to neřekla? No každopádně pan profesor mi to vysvětlil.Když napíšu na písemku NEPŘÍTOMNA platí to jen tehdy pokud jsem na tu látku byla opravdu nepřítomna.
V chemii mě jeden kluk požádal jestli bych nechtěla pokračovat s pokusy po hodině ale představ si že to co chtěl dělat nemělo s chemií nic společného.V zeměpise mě učitelka poslala za dveře a vyhrožovala že mi to napíše jako neomluvenou hodinu.Asi si myslela že mi to bude vadit ale alespoň jsem se ulila z toho otravného zkuošení.A ve fyzice...maminko?Jsi při vědomí?

Co by se stalo kdyby....

18. února 2012 v 16:35 téma týdne
Co by se stalo kdyby nebyl oheň?
Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď.Nebo ne.Kdyby se někdo zeptal na vodu bylo by jednoduché odpovědět:Bez vody by nebyl život a o vzduchu už není třeba nikterak uvažovat ale oheň?
Kdyby nebyl oheň asi bychom žili (pokud bycom žili) v jeskyních a jedli syrové maso.neměly bychom auta,televize a ni zásuvky s elektrickým proudem do kterých bychom mohli televizi zapojit.Vždyť oheň není jenom k ohřátí jídla ale třeby při výrobě aut se kovové části musí rozehřát aby se s nimi dalo pracivat.Potom bychom neznali sklo spoustu dalších věcí.
Sice bycho si nevyrobyli zbraně pro válku ale pravděpodobně bychom po sobě házeli kamení a mlátili se dřevěnými tyčemi.
Pokud bychom vůbec žily:Bez ohně by nás asi už dávno vyhubyli kruté zimi (alespoň na území evropy) a nebo šelmy teré jsme nedokázali be ohně zahnat.
To je ale jen má úvaha co by se stalo kdybychom neměli oheň.