vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Březen 2012

V obětí knih

28. března 2012 v 18:40 | Meadow |  Moje tvorba
Zase povídka (2.) u které Vás prosím aby jste mi napsali svůj názor.Je na téma týdne knihy, které vymyslela Bazalka.

Čas na četbu

27. března 2012 v 20:39 | Meadow |  Moje tvorba
Vím že čas neúprosně běží
dnes zastavit se dokážeme jen ztěží
však musíme to něka přežít
přesto že tajemství přežití každý si střeží.

Přesto že máte málo času
nachvíli zapomeňte na krásu hlasu
a prosím potichu si přečtěte
něco co zde najdete.


hodiny jsou zkopírované odtud http://francys.blog.cz/ nekopírovat bez svolení!

I and myself

26. března 2012 v 18:54 | Meadow |  téma týdne
Taková krátká "povídka".No nevím jestli se mi povedla...Země, země a země...

19. března 2012 v 17:17 | Meadow |  téma týdne
Třikrát země....
Ta první je naše modrá planeta.Naše Země.A také třetí planeta sluneční soustavy, jediné planetární těleso na kterém je podle našich dosavadních poznatků život......ta Země na které se odehrála 1. i 2. světová válka,ta země na po které kráčeli křížové výpravy už od dob středověku, ta země na které lidé postavili Stonehenge,tádž mahál, eifelovu věž....Na které žijí celé rasy a národy různého vzhledu,různých jazyků a různého vyznání

Ta druhá je naše česká země.Naše vlast.Vnitrozemský stát,ležící ve střední evropě s deseti miliony lidí.......ale pro nás čechy ne jen kus území, tečka na mapě........ta země kde je náš domov,kde jsme se narodili a kde chceme žít a žijeme pokud je to možné.....Na které žije převážne jedna rasa,jeden jazyk,jeden národ.*

Potom je tu moje země.Moje vlastní kterou nikdo jiný nezná a já neznám ničí.Ta země kterou má každý kdo má fantazii.ta země po které mohou běhat divocí koně a pást se zelenou trávou.Nad kterou létají draci a pd kterou jsou schované poklady.ta na které můžu jednat bez obav následků.Kde můžu jen lusknout prsty a mít vše po čem toužím.Ta kterou se moje touhy živý.Tato změ je ze mně.

*do této úvahy se neberou národnostní meniny které nemluví česky, slovensky aj.Nechci aby mě nědo považoval za rasistu tak jsem to skutečně nemyslela.Spíše mluví o národě než o území na kterém žije.

život je krutý

14. března 2012 v 20:45 | Deadow |  Moje tvorba
Je to jen krátká povítka bez nějakého hlubšího děje.Tohle je moje první povídka tak Vás chci poprosit o c nejvíce komentářů s Vašimi názory.Možná je to nudné a nesmyslné nebo se vám to bude líbilt.Každopádně Vás chci poprosit o to aby jste mi to zdělili.A předem Vám děkuji.

Zeměplocha

12. března 2012 v 19:16

Zeměplocha

TAk moc mě fascinovala Zeměplocha že jsem se o ní rozhodla napsat něco aniž bych psala o samotném ději knih,které Terry Pratchett vydal a já je četla (ano teď se projvila má všemocná lenost).
Fascinuje mě svět plující věčně nekonečným vesmírem, která drží na hřbetě čtyři slony se Zemělochou naloženou na zádech.Přes okraje zeměplochy se přelévají krajopády a život a jeho konec na Zeměploše hlídá Smrť.
Taktéž hlavní město Ankh-Morpork, který čítá 1 000 000 obyvatel včetně předměstí.

Milosrdná lež a jí podobné

12. března 2012 v 18:12 téma týdne
Lidé potřebují lež.Lžou si odjakživa jak osatním tak sami sobě.Lžou malým dětem.Však komu jako malému neříkali že Ježíšek existuje.Kdo neřekl učitelce ,,já jsem ten domácí úkol udělal ale zapoměl jsem ho doma".To přece zní líp než ,,vybodnůl jsem se na to" ne?
Nebo se třeba tlustá ženská navlékne do uplých růžových šat a zeptá se manžela ..Jak vypadám, miláčku?"A on jí odpoví ,,Kouzelně, drahošku".Pochybuji že by jí řekl že vypadá jako přežranž žížala.Ale ona si to možná tak trochu uvědomuje a tak se zeptá ,,Opravdu?Nejsem v tom taková narvaná?".A on jí odpoví že ne a že pro něj je stejně ta nejkrásnější.No nehraje si jen na pravdu? (I kdy kdyby ji řekl že vypadá hrozně jednou možná by ji ušetřiltoho aby si za jejími zády lidé říkaly tohle alespoň stokrát).Manžel pak řekne že musí jet do ráce a že ji miluje.další lež vzhlesem k tomu že jak přijede do práce pozdraví svou sekretářku se kterou svou ženu už tři msíce podvádí a pochválí ji jak ji ty nové růžové šaty sluší a že v nich vypadá krásně štíhle.
Tak to byla milosrdná a nemilosrdná lež a hra na pravdu.

Šílení a nenapravitelní

10. března 2012 v 21:10 téma týdne
Tak jsem jednou stratila peněženku s třemi stovkami, stravenkami a hlavně s lístky na tramvaj.To že ji nemám jsem ale bohuel zjistila až v té tramvaji.Hledala jsem ji v tašce a nahlas nadával na všechno co mě napadlo.Kousek odemě seděli dvě postarší paní.Jedna měla takový fialový kloubouk a kabátek s károvanou sukní a výraznou rtěnku.Ta druhá byla taková podsaditější v pískovém saku a sametových kalhotách.Tak na mě zahlíželi a mumlali si o tam jak jsou ti mladí sprostí a hrubí prostě nenapravitelní hulváti.Pak začla ta tlustá že má netř a ta by si nic takového nikdy nedovolila.
Já debil jsem tu peněženku našla v kapse a tak jsem tam potichu seděla čímž o mě ty ježibaby ztratili zájem.Ovšem dojeli jsme na konečnou a začlose hromadně vystupovat.Babky se zvedli a opřeli o své hůlky které jim sloužili jako zbraně.Práskali jimi ostatní do nohou a bodali zavazející do kotníků.No nejsou šílené?

Škola noci

1. března 2012 v 19:15 přečtené
Tak konečně jsem dočetla poslední knížku serie škola noci (samosebou myslím z těch co dosud vyšly) a celkem mě to i bavilo.


http://hintzu.otaku.cz/data/skolanoci-cover.jpghttp://www.fantasyshop.cz/gfx/upload/fs_on_2010310135919.jpghttp://data.bux.cz/book/003/387/0033874/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/387/0033875/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/472/0034729/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/473/0034730/large.jpghttp://www.knihajilemnice.cz/fotocache/bigorig/skola-noci-8-probuzena.jpg