vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Škola noci

1. března 2012 v 19:15 |  přečtené
Tak konečně jsem dočetla poslední knížku serie škola noci (samosebou myslím z těch co dosud vyšly) a celkem mě to i bavilo.


http://hintzu.otaku.cz/data/skolanoci-cover.jpghttp://www.fantasyshop.cz/gfx/upload/fs_on_2010310135919.jpghttp://data.bux.cz/book/003/387/0033874/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/387/0033875/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/472/0034729/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/473/0034730/large.jpghttp://www.knihajilemnice.cz/fotocache/bigorig/skola-noci-8-probuzena.jpg


1. OZNAČENÁ
Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma.
Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost.
Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.
Můj názor: První díl mě rozhoně bavil nejvíce.Každý den jsem přišla ze školy a hned si sedla ke knížce.Úplně jsem ji hltala.
hodnocení: 9/10 bodů

2. ZRAZENÁ
Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva... Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí.
Můj názor: Tenhle díl se mi taky líbil ale musím přiznat že o malinko míň.Ale to neznamená že jsem nebyla zvědavá a napjatá z toho co bude dál.To bych dost lhala.
odnocení:8/10 bodů

3.VYVOLENÁ
Zoey Redbirdová má spoustu problémů: zapletla se se třemi kluky naráz, začíná si až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, ale nejvíc ji trápí, co se děje s její nejlepší kamarádkou. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se - tak moc, že už pro ni možná neexistuje cesta zpět. Zoey tomu ale prostě nechce věřit, a tak začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda.
Můj názor:Možná už se opakuji (a ještě se opakovat budu) ale zase musím říct že jsem tuhle knížku zhltla za 2 dny.Mojí nejoblíbenější postavou se pomalu ale jistě stává Afrodita.
hodnocení:8/10 bodů

4.NEZKROTNÁ
Zoey měla sice hned tři kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Škola noci se tak pro ni změnila v osamělé a nepřátelské místo - a možná i nebezpečné. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit a společně se postavit neviditelné hrozbě. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji až příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách.
Můj názor:Jestli mě jen na chvíli přestali bavit předchozí díli tak u tohohle to neplatí.Definitivně jsem si oblíbila Afroditu.Líbí de mi její hlášky a vůbec její chvání.
hodnocení:9/10 bodů

5.Pronásledovaná
:Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu - ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…
Můj názor:Kniha je opět napínavá.Na každé stránce se rozmotávají jedny tajemství a hned se znovu zamotávají s jinými.
hodnocení:9/10 bodů

6.POKOUŠENÁ
Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život - anebo jí ho naopak zachránit.
Můj názor:Opět jsem byla napnutá smála se když bylo čemu a brečela když bylo čemu.
hodnocení:8/10 bodů

7.VYHOŘELÁ
Zoeyina duše se ocitá na onom světě - roztříštěná na kusy, vyhaslá, pronásledovaná výčitkami svědomí. Její kamarádi se však nechtějí vzdát naděje, že se vrátí a a zachrání svět, v němž se schyluje k bitvě mezi pradávnými silami Světla a Temnoty. Stark je ochoten dokonce nasadit vlastní život, aby se za svou paní dostal tam, kam před ním ještě žádný bojovník nevstoupil. Stevie Rae mezitím v Tulse svádí soukromou bitvu s Temnotou i sama se sebou. Být velekněžkou červených mláďat totiž znamená spoustu zodpovědnosti - navíc musí občas skrývat své city a střežit svá tajemství, a to za cenu lží - a někdy dokonce i život...
Můj názor: Abych řekla pravdu tento díl se mi moc nelíbil.Do čtení jsem se musela nutit a taky mi to dlouho trvalo než jsem ji přečetla.Nelíbilo se mi přihlížet tomu jak se Zoeyina duše drolí na kousky.Jak se za ní snaží dostat Stark ani problémy Stevie Rae.Na tu jsem měla akorát zlost že o svém tajemství nechce říci ostatním.Ale popoháněla mě touha přečíst si osmý díl....
hodnocení:6/10

8.PROBUZENÁ
Zoey a její strážce Stark se vrátili z onoho světa, ale nemají sílu ani chuť odjet z bezpečného, magií prostoupeného ostrova Skye a čelit dalším intrikám zlé velekněžky Neferet a nesmrtelného Kalony. Temnota však nespí, naopak získává na síle a chystá se příznivcům Světla zasadit další smrtící úder. A když v tulské Škole noci dojde k nejhorší možné tragédii,které Zoey nakopne a spolu se Starkem se vracejí do školi noci.
Můj názor:Zase jdna napínavá knížka.Část jsem málem probrečela nad smrtí (však si to přečtětě).Vážně se mi líbila, měla jsem ji přečtenou za chvíli.Nakonec se mi to líbilo mnohem více než sedmý díl takže jsem nelitovala že jsem si ho přečetla
hodnocení: 9/10


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ariana Ariana | Web | 16. března 2012 v 21:34 | Reagovat

Hezký asi si to přečtu....

2 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 22. března 2012 v 14:09 | Reagovat

Četla jsem všech 8 dílů... Naprosto to miluju! Úžasná knížka. Doporučuju. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama