vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


V obětí knih

28. března 2012 v 18:40 | Meadow |  Moje tvorba
Zase povídka (2.) u které Vás prosím aby jste mi napsali svůj názor.Je na téma týdne knihy, které vymyslela Bazalka.


Z knih se prášilo.I z téhle se zaprášilo když ji zavřela.Prach se třpitil ve slunečních paprscích, které podélnou místnost zalévaly zlatým světlem.Kdyby nebyla alergička moc by se jí to líbilo.
Otevřela další knihu.Z té se zaprášilo ještě více.Prach se jí zachytával do černých vlasů a řas, štípal ji v hnědých očích stejně tak tomu bylo i u předešlých knih.Tahle kniha byl ale jiná.Neměla název ani autora.Byla zabalená ve světle hnědé kůži, která působila na dotek velice jemně a hladce.Písmo bylo vytištěno na dosud už zažloutlém papíře.
Úplně zapoměla na spoustu prachu a soustředila se jen na knihu.Umírala touhou vědět co je uvnitř ale zároveň se nemohla zbavit pocitu že by neměla.Ovšem jak je u ní dobrým zvikem zvědavost vyhrála.
Hned na první stránce byl nápis.Byl zdobený mnoha lístečky mnoha barev od červené přes žlutou až k nejtmavší zelené.První písmeno nápisu bylo ve zlaté mřížce obrostlé břečťanem.Tak ji uchvátila jeho krása že si málem samotný nápis ani nepřečetla.Ale když tak udělala zapoměla na veškeré zdobení a krásu.Bylo to pro ni to nejděsivější a také to poslední co by čekala.Bylo tam její jméno.Ano ve zlaté mřížce bylo vleké C.Její C.
Skoro se zatajeným dechm listovala dál knihou.Byla bohatě ilustrovaná.Jindy by se zastavila nad těmito obrázky a obdivovala jejich dokonalost a krásu.Ale ne dnes.Všechny obrázky znázorňovali útržky jejího života a ji samou.Jak leží jako dítě v dřevěné, vyřezávané postýlce.Jak si hraje v jabloňovém sadu.Jak čte svou první knihu.
Na koci byl prázdný rám.Uvnitř nebylo nic a přece jako by byl naplněný celým vesmírem.Povrch doslova sálal energií.Lákal ji ať se ho dotkne ať se naplní věděním a energii.
Sotva se však malíčkem dotkla zažlotlého papíru vtáhl ji dovnitř.Táhl ji do neznámého prostoru.Nedýchala.Nepotřebovala dýchat.Neviděla.Nepotřebovala vidět.Neslyšela.Nepotřebovala slyšt.Věděla a existovala pro vědění.Knia ji objímala kolem celého těla a padla ji jako plášť šitý jen pro ni.Hýčkala ji jako by zde měla trávit věčnost.Chtěla ji zde trávit.

Dveře se otevřely a do vnitř vešla dívka.Prach ji nutil ke kašli ale potom na něj úplně zapoměla, když si všimla knihy ležící na stole.Otvřela ji.V prstech mnula světle hnědou, jemnou a hladkou kůži.Hned první strana ji málem vyrazila dech.Bylo tam její jméno.Velké D bylo zarámováno tmavým břečťanem.To je její D.Zrzavé vlasy jí spadly přes modré oči ale oa to nevnímala.
Prolistovala celou knihu ale nejvíce ji zaujal prázdný rám na konci.Toužila se ho dotknout.A dotkla se ho.Sotva tak učinila kniha ji objala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bazalka Bazalka | Web | 28. března 2012 v 20:06 | Reagovat

Ta se ti povedla.Vážně hezké a dost napínavé,i když krátké.Díky,že jsi použila tema,ktere jsem navrhla a uprimně mě to potěšilo.Jo a ta kniha Podzemí popravdě nechápu jak tě nemohla nebavit,ale každý má svůj názor.A jestli bych mohla tak bych ti ráda dala další téma:Květiny. :)

2 terka terka | Web | 30. března 2012 v 17:16 | Reagovat

Fakticky bomba!!!Tak bych atky chtěla umět psát...no nic konkurenci ti asi dělat nebududu :-D ale co jsou důležitější věci no ne? :D

3 K K | Web | 9. dubna 2012 v 15:56 | Reagovat

To bylo nádherné, úplně mě to čtení vtáhlo...

4 Nancy Farraigeová Nancy Farraigeová | 15. dubna 2012 v 13:14 | Reagovat

geniální nápad, geniálně zpracovanej! líbí se mi myšlenka, kterou to má, a je to moc hezky popsané, píšeš poutavě. tyhle tajemný příběhy s otevřenejma koncema jsou nejlepší :-)

5 Akka Akka | Web | 19. května 2012 v 15:15 | Reagovat

trosku ses nechala inspirovat Nekonecnym pribehem, ne? :-) ale je to nadherne napsana povidka :-) (zkus jenom psat za teckami mezery, mnohem lip se to pak cte ;-) ) mozna by stalo za to trosku ten pribeh rozpracovat, co myslis? protoze se staci malicko zamyslet a hned te urcite napadnou spousty napadu, jak ten uryvek rozvest :-) a ani se nemusis vzdavat otevreneho konce ;-) kazdopadne je to  nadhera :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama