vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Země, země a země...

19. března 2012 v 17:17 | Meadow |  téma týdne
Třikrát země....
Ta první je naše modrá planeta.Naše Země.A také třetí planeta sluneční soustavy, jediné planetární těleso na kterém je podle našich dosavadních poznatků život......ta Země na které se odehrála 1. i 2. světová válka,ta země na po které kráčeli křížové výpravy už od dob středověku, ta země na které lidé postavili Stonehenge,tádž mahál, eifelovu věž....Na které žijí celé rasy a národy různého vzhledu,různých jazyků a různého vyznání

Ta druhá je naše česká země.Naše vlast.Vnitrozemský stát,ležící ve střední evropě s deseti miliony lidí.......ale pro nás čechy ne jen kus území, tečka na mapě........ta země kde je náš domov,kde jsme se narodili a kde chceme žít a žijeme pokud je to možné.....Na které žije převážne jedna rasa,jeden jazyk,jeden národ.*

Potom je tu moje země.Moje vlastní kterou nikdo jiný nezná a já neznám ničí.Ta země kterou má každý kdo má fantazii.ta země po které mohou běhat divocí koně a pást se zelenou trávou.Nad kterou létají draci a pd kterou jsou schované poklady.ta na které můžu jednat bez obav následků.Kde můžu jen lusknout prsty a mít vše po čem toužím.Ta kterou se moje touhy živý.Tato změ je ze mně.

*do této úvahy se neberou národnostní meniny které nemluví česky, slovensky aj.Nechci aby mě nědo považoval za rasistu tak jsem to skutečně nemyslela.Spíše mluví o národě než o území na kterém žije.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 24. března 2012 v 0:03 | Reagovat

Zaujímavé zamyslenie. Keď si začala o Zemi , myslela som, že tam bude čosi aj o zemi ako živle, hline pod našimi nohami. Milo si ma prekvapila, že si odbočila ku národným hodnotám.
Prvú Zem zideľame všetci spolu. Druhá je pre nás spoločná s istou skupinou ľudí, no a tá tretia.... Ako si povedala, tá patrí každému zvlášť a je len na ňom aká bude. A či do nej niekoho iného vpustí. škod,a že v tejto zemi sa žiť nedá, realita nám to nedovolí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama