vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Zastavit stát!

30. srpna 2012 v 15:27 | Meadow |  téma týdne
Protest vojáků na východně východní frontě.

Zápisy vojáka Dušana Golubeva

22.1. 6.25

Balíme tábor.Jsme někde uprostřed Ruska, někde na Sibiři.Velitelé ještě stále neupustili od svého plánu "napadnout Čínu z východu".Začíná se to ale zlepšovat.Očividně si zvykáme na zimu protože dnes v noci umrzli jen tři muži.

Začínají ale docházet zásoby.Dnes jsme nesnídali.Všichni balí stany tak snad mě tady mezi sudy s vodkou nikdo nenajde.

22.1. 22.15

Našli mě.za trest drhnu nádobí.Jelikož mužů ubývá den od dne tak toho není moc.

25.1. 22.38

Máme za sebou celodenní pochod.Spousta mužů zemřela vyčerpání a ti kdo jim kopali hroby zkapali hned po nich.já hlídám důstojnické sudy s vodkou ale přesto se ke mě doneslo, že posádka má nějaké zaječí úmysly.Že se ten pochod nedá vydržet.Přehánějí.Já mám na ně výhled z vozu a myslím že to zvládají.

27.1. 19.55

Vojáci chtějí abych jim dal důstojnickou vodku.Řekl jsem to důstojníkům a ten je ztrestal.Mám ale pocit ž jsou na mě naštvaní ale nevím proč.Neporušil jsem žádné předpisy!

28.1. 13.26

Propukla vzpoura.Důstojníci křičeli obvyklé "pochodem vchod" a "kupředu" nebo "jdeme dál".V tom ale nějaký buřič zařval "zastavit stát" a pustili se do velitelů .Já se schovávám mezi poloprázdnými sudy s vodkou a čekám jak to dopadne.Slyším výkřiky a povzbuzování do boje "žeňte je, plantážníky" nebo "potlačte je, vzbouřence.Zapíšu si jak to dopadlo hned jak se to tady uklidní.

Je nutno dodat že Dušan Golubev si už nikdy nic nezapsal.Nějaký voják ho zastřelil.Vzpoura dopadla tak, že se všichni opili, usmířili a skonali buď v ruské ruletě nebo do rána zmrzli.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Krutomýval Krutomýval | 30. srpna 2012 v 15:49 | Reagovat

Super. Usekl bych ten poslední vysvětlující dovětek (nech čtenáři jeho inteligenci a představivost) a bude to dokonalé. :-)

2 Lilly Lilly | E-mail | Web | 30. srpna 2012 v 17:14 | Reagovat

Úžasné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama