vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Levá ruka boží

9. září 2012 v 16:44 | Meadow |  přečtené

Levá ruka boží

Paul Hoffman

Tuto knihu jsem přečetla už dříve ale byla by škoda ji sem nepřidat.Překladatelem je známý Pavel Medek (Harry Potter).

Antonace:

"Poslouchejte. Svatyně vykupitelů na Střelecké stráni je zatraceně lživý název, protože tam nikdo vykoupení nedojde a o svatyni už vůbec nelze mluvit."
Svatyně vykupitelů je bezútěšné místo - místo, kde není vítána naděje ani radost. Většina jejích (téměř výlučně mužských) obyvatel tam byla přivedena v raném dětství proti vlastní vůli, kterou snad kdysi měli. Teď trpně přežívají pod hrůzným režimem lordů vykupitelů, jejichž krutost a surovost má jediný cíl - službu ve jménu Oběšeného vykupitele.

Chlapec, dívá se ven temným oknem a pozoruje nejnovější skupinku nešťastníků, kteří do tohoto pekla přibyli. Je mu čtrnáct nebo snad patnáct let - jistě to neví ani on sám, ani nikdo jiný. Své skutečné jméno už dávno zapomněl, teď mu však říkají Cale. Ze svého předchozího života si na nic nevzpomíná a o tom budoucím nic neví...

Když přistihne jednoho z vykupitelů při hrůzném a nechutném činu, když vykupitele zabije, téměř jistě bude odsouzen k smrti.Proto prchá a spolu s dalšími se mu povede to co málo kterému před ním.Utéci.

Seznamte se s andělem smrti.Levá ruka boží přináší příběh o životě a hledání víry ve světě, jejž postihla blíže nespecifikovaná katastrofa.


Můj názor:

Za sebe můžu říci že je tato kniha něco nezapomenutelného.Je to jiné.Je to geniální.Přes všechnu krutost se mi to opravdu líbilo.Se zatajeným dechem jsem čekala co se příště stane.

Knihu jsem přečetla téměř naráz.Oblíbila jsem si především samotného Calea.Vlastně si ani nepamatuji jak vypadal.Zaujala mě jeho osobnost pozměněná léty ve svatyni a stejně tak jeho záhadné nadání.Kniha byla propletená tajemstvím a hned co jsem dočetla poslední slovo, vrhla jsem se po dalším díle.

Rozhodně můžu doporučit k přečtení.Možná to není pro fanynky dívčích románu.Spíše pro čtenáře sci-fi a fantasy..Ale tahle kniha může překvapit kohokoli.Skvělý příběh a jeho promyšlenost rozhodně ukazují k dobru této knihy.Přesto že se tam objevují krutosti a smrt není to tak hrozné.Není to nic přehnaného z čeho by se člověku zvedal žaludek.Není to šílenost.Je to úžasné literární dílo!

Knihu jsem neznala a sama si ji přečetla na doporučení.teď se s ní setkávám čím dál více a poslouchám dva rozlišné názory.Jedni lidé tvrdí že to není až tak dobré.Druzí že je to skvělá kniha.Já se jednoznačně přikláním k druhé skupině.Nechci tady dělat reklamu ale z knihy jsem tak nedšená že si prostě nemohu pomoci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bazalka Bazalka | Web | 11. září 2012 v 20:30 | Reagovat

Kniha jsem si nedávno půjčila z knihovny. Tak jsem zvědavá jaká bude podle toho co píšeš vypadá vážně dobře. :)

2 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 16. září 2012 v 9:07 | Reagovat

Já scifi a fantasy miluju takže je tahle kniha pro mě jako stvořená a nijka mi nevadí trocha krve. Děkuju za typ musím ji mít:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama