vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Komiksy

14. října 2012 v 21:23 | Meadow |  other
Komiksy
Četby pro malé děti? Ani omylem. Skoro každý se zasměje nad Garfieldem a nebo si přečte Asterixe. Mám tady několik komiksů, které nejsou pro malé děti nebo jsou i pro nás starší.


MAUS

Art Spiegelman zpracoval komiksovou formou část životního příběhu svého otce, který jako žid prožil druhou světovou válku v koncentračních táborech. Židy tu představují myši, Němci jsou vykresleni jako kočky, Poláci coby prasata. Alegorická a velmi srozumitelná forma přitahuje jak dětské, tak dospělé čtenáře a nikoli náhodou obdržel autor za Mause Pulitzerovu cenu.
Zdroj antonace: ctenipomaha.cz

Tohle rozhodně NENÍ pro malé děti. Ty by nepochopily proč tady tolik "myší" umírá natolik krutým způsobem. Abych se přiznala nečetla jsem to celé, jen několik stránek. Tam zemřely stovky židů neboli myší zamčených ve vagónech, kde zemřeli žízní, hladem nebo byli ušlapáni. Je to kruté protože je to napsáno podle životního příběhu, který byl krutý a odehrával se v kruté době.
Slavný comics Arta Spiegelmana je děsivým zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu zvířata. Maus je jedním z děl současné světové literatury, které se snaží o to, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.
Zdroj antonace: kosmas.cz

Asterix a Lucky Luke
Oba dva tyto hrdiny stvořil René Goscinny.Je to směska humoru a dějin. Asterix se odehrává za doby Julia Cesara a Lucky Luke na divokém západě. V obou dvou komiksech se můžete zasmát nad vtipy zataženými do dějin.
Asterix - Obyvatelé Galské osady stále dávají zavyučenou římským posádkám. A to díky lektvru, který jim připravuje jejich druid. Asterix se svým přítelem Obelixem už procestoval skoro celý svět. Od Ameriky přes Korsiku a Španělsko až do Indie.
Lucky Luke je osamělý kovboj co ve společnost svého koně projíždí Ameriku a většinou honí bratry Daltnovy. Ne nadarmo se říká že je rychlejší než jeho vlastní stín.
Tohle jsou dva komiksy u kterých se nasmějete i když si myslíte že jsou pro malé děti. Samozřejmě ne každý ale třeba já se u nich hodně nasměju a věřím že se najdou další takoví.

Pupíky
Jeden z nejprodávanějších francouzských komiksů posledních let a překvapení evropského trhu s komiksy vůbec líčí s nadsázkou příhody tří kamarádek. Jedna z nich je bezmála jako princezna z pohádky s dobrým srdcem a nezištnou, nezáludnou povahou, zatímco druhé dvě se chovají někdy jako ty nejpodlejší čarodějnice. Komiks je nakreslen se značnou dávkou ironie a výtečně přeložen jazykem současných náctiletých. S komiksem Pupíky se na našem trhu tak představuje v podstatě první kreslený seriál určený především dívkám.
Zdroj antonace: knihy.abz.cz

Jde o několik dílů. Jde o celkový příběh prolnutý různými příhodami. Co se stane přihlouplé ale krásné Jeny, vychytralé a zlomyslné Vicky a dobromyslné Karin na další stránce nemůžete předvídat. Karin si najde dokonalého kluka, kluk ji nevěří, najde si jiného, z toho se vyklube... A k tomu ji pod nohy hází klacky Viky s Jenny.
Komiks opět pochází z Francie a geniálními autory jsou Maryse Dubuca a Delaf Hrne. Příběh o lásce, dospívání, žárlivostí a těch věcech kolem.

Takže komiksy pro nás straší. některé by si měl přečíst každý. Jiné by si měl přečíst každý kdo se chce smát!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Creatio Creatio | Web | 14. října 2012 v 22:05 | Reagovat

Ach, Gárfild. Toho som mala rada :)

2 ratuska ratuska | E-mail | Web | 16. října 2012 v 12:44 | Reagovat

Já bych si ráda přečetla V for Vendetta. Jen se do toho pustit.

3 All€$a All€$a | Web | 23. října 2012 v 8:14 | Reagovat

taky ráda čtu komiksy ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama