vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Vražda na Craven road

28. října 2012 v 10:50 | Meadow |  Moje tvorba
"Copak nemáte srdce?" zoufale zakvílela nebohá oběť.
"Nemám" vykřikl útočník a nedbal na prosebné vzlyky. Zkrvavený nůž zasvištěla vzduchem a projel lidskou tkání jakoby to bylo jen máslo. Vzlyky ustaly. Na kamenné podlaze zadního dvorku se rozlévala krev. Z černočerného nebe začaly na stále ještě teplé tělo mrtvé dívky padat vločky. A vrah bez srdce byl pryč.

*

To ráno se všichni probudili do bíla. na silnicích i chodnících byla vrstva sněhu, panensky bílého, nepošlapaného žádnými časnými pejskaři. celé to působilo velice uklidňujícím dojmem.
Však na zadním dvorku domu číslo sedmnáct měl sníh rudou barvu a na klid tam nebylo ani pomyšlení. jakmile služebná vyběhla pro trochu uhlí ozval se pištivý křik. To právě tahle služebná zakopla o zmrzlé tělo a přistála v krvavé louži. S kuchařkou, která už dávno připravovala snídani pro milostpaní a s komorníkem to málem seklo jen co uviděli tuhle strašnou podívanou. Nemohli se ani pohnou jakoby zmrzli. Když se konečně ten vysoký a postarší pán v obleku komorníka vzpamatoval a uklidnil naříkající služebnou ozvali se na schodech kroky. To už i paní domu porušila svůj dobrý zvyk a vstala před osmou aby se podívala na zdroj tohoto nepřiměřeného a velice otravného hluku. A jen co sešla do kuchyně a dostala se ke dveřím vedoucím na dvůr, vrazil do ni rozklepaný komorník.
"Co se to tady děje?" všechny tři brady se jí při těch slovech vztekem třásli a jejím zlostným pohledem jakoby propalovala do nebohého komorníka díru.
"M-m-mrtvola. T-tam vzadu. Policie, rychle." Blábolil ten vystrašený chudák. Opravdu si zachoval alespoň tu trochu duchapřítomnosti a rozběhl se k telefonu. V tom ho ale buclatá ruka popadla a strhla ho zpět.
"Vražda? V mém domě?" přestože vztek ji už pomalu vymizel z hlasu stále se jí třásl.
Chvíli stála jako socha a veškeré služebnictvo bez dechu čekalo. Málo kdy viděli svou paní takhle zaraženou. Většinou hulákala a pak o tom přemýšlela (pokud přemýšlela) někde v ústraní u dobrého zákusku.
"Žádní policajti. Taková ostuda! Ne, ne. Bude lepší když napřed zavoláme milostpánovi."
To už vůbec nedávalo smysl. Paní Thomsonová se nikdy neradila s manželem. Pan Thomson byl drobný mužík, zdržující se často mimo dům. Byl to rozený workoholik. O domě a všem co se ho jen vzdáleně týkalo rozhodovala jeho paní. Vlastně rozhodovala i o všem ostatním. Byla velice panovačná a kdykoli s ní někdo nesouhlasil tvářila se jakoby ho chtěla rozsednout. Což by při jejích rozměrech nebyl problém.
"Ano, zavolejte panu Thomsonovi do kanceláře. Uvidíme co řekne. Ale do té doby vám výslovně zakazuji volat policii!"
Na to zazvonění telefonu všichni čekali. Milostpaní už seděla v salónku, zabalená do svého sametového županu a stále ještě v noční košili. Čekala na snídani, kterou ji připravovala rozhozená kuchařka s příkazem se vzpamatovat. Nedbala však na pach spálených vejcí, který se linul z kuchyně neboť nešťastná kuchařka je už dvakrát připálila. Komorník seděl v rohu kuchyně a mokrým kapesníkem si stále otíral čelo a služebnou v mrákotách položili do postele.
Konečně se ozvalo zvonění telefonu.
Zazvonil ještě dvakrát než ho komorník zvedl. Byl to pan Thomson. Napoprvé se mu nedovolali ale jeho sekretářka slíbila že mu vyřídí aby zavolal. Teď mu líčil komorník celou situaci. K neuspokojení milostpaní jim pan Thomson vzkázal (hned jak se ujistil že to není vtip( aby neprodleně policii zavolali a že on sám bude doma co nejdříve to půjde. Od minulých vánoc to je poprvé co přijde domů dříve.
Komorník tedy sáhl po telefonu. Zhluboka se nadechl a vytočil číslo.

...pokračování příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 28. října 2012 v 12:45 | Reagovat

Pěknej díl, přímo sněžně autentickej. :-D

2 Tee Tee | E-mail | Web | 28. října 2012 v 20:18 | Reagovat

páni, kriminálky miluju! :) ale tahle je na mě trochu brutálnější.. :D
pěkná povídka, zaujala mě! :) líbí se mi doba i místo psaní a taky styl, kterým jsi to napsala :)
(jen doporučuju ti si zkontrolovat chyby, každý je dělá, ale ne každý je opraví ;))

zapomněla jsem ještě napsat: děkuju za komentář :)

3 Mandy Mandy | Web | 29. října 2012 v 14:46 | Reagovat

Páni, suprové, děsivé a napínavé, už se těším na další díl, takovouhle četbu přímo zbožňuju. :-)

Mimochodem, děkuji za pochvalu. :-)

4 Bazalka Bazalka | Web | 1. listopadu 2012 v 19:45 | Reagovat

Už se těším na pokračování! Vážně povedené. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama