vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Vražda na Craven road II.

1. listopadu 2012 v 21:49 | Meadow |  Moje tvorba
Druhá část. Uznávám že je méně povedená, než ta první, ale nějak to pokračovat musí a tohle je taková spojka, mezistanice před dalším zajímavým dílem. Ovšem vás upozorňuji dopředu aby jste byli shovívaví protože jaksi nejsem obeznámená s policejními hodnostmi z první poloviny dvacátého století. Ale napravím to.


Když se na policii dozvěděli tuto zprávu, inspektor Evans zrovna snídal. Vybaloval si z papírového obalu čerstvý rohlík, který si koupil cestou do práce a k tomu salám. Z termosky si nalil horkou kávu, kterou mu připravila paní Evansová. Když však slyšela zazvonit telefon přepadl ho pocit, že už to asi nedojí.
" Inspektore, vražda na Craven road."

*
Zastavili na rohu ulice. Gumy jejich automobilu byly prvními stopy, které porušili bílou pravidelnost silnice. Na druhé straně ulice prodával starší pár vánoční stromky. Až na pár kupců a náhodných kolemjdoucích bylo v ulici mrtvo.
Když došla policie ke dveřím domu číslo sedmnáct, byli už všichni vevnitř shromáždění v obývacím pokoji a klepali se nervozitou. Zatím co v ostatních domech si lidé vychutnávali neděli, dívali se z okna na jemně poletující sníh a užívali si společných chvil, zde v tomto nešťastném domě nebylo po smíchu ani památky.
Ozvalo se zacinkání zvonku. Služebná běžela otevřít a milostpaní se začala pracně zvedat z křesla. Zvenku se dovnitř tlačil poletující sníh a chladný průvan se prohnal halou. Za dveřmi stáli dva policisti.
"Dobrý den. Jsem inspektor Evans. V tomto domě, jak bylo nahlášeno, se stala…"
"Prosím pojďte dál. Nemluvte o tom tady na ulici. My jsme slušná rodin a taková ostuda…" zvolala paní Thomsonová. Okamžitě, asi ve strachu, že by nějaký zvědavý soused vykukoval z okna, vtáhla inspektora dovnitř a zabouchla dveře za konstáblem.
" To nebylo nutné, paní. Za chvíli dorazí soudní znalci aby obhlédli tělo, určili příčinu smrti a tak dále. Však to znáte." Z pohledu majitelky domu bylo ovšem vidět, že nic takového nezná a rozhodně nechce znát.
V tom přiběhl rozklepaný mužík, který se představil jako pan Thomson.
Uvedli policii do obývacího pokoje, kde paní Thomsonová s nelibostí pozorovala jak šlapou v mokrých botách po perském koberci.
"Jsou zde přítomni všichni obyvatelé domu?"
" Ne, můj synovec Colin a jeho sestra tady nejsou. Odešli ráno do práce ale měli by tady být každou chvíli. Všichni ze služebnictva jsou přítomni."
"Zapomněl jsi na tu holku, Arthure. Je to Colinova přítelkyně. Je divná. Myslím si že to klidně mohla být ona, kdo tu vraždu spáchal. Beztak je to jen zlatokopka," rozohnila se paní Thomsonová. Nevšímala si ani nesouhlasného pohledu svého manžela.
"Myslím, madam, že jsme to my, kdo vypátrá vraha. Od toho je tady policie."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bazalka Bazalka | Web | 2. listopadu 2012 v 19:43 | Reagovat

Myslím, že už mám podezření kdo by to mohl být. Tak jsem zvědavá jestli jsem si tipla dobře. :)

2 barr-i barr-i | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 20:00 | Reagovat

je to moc pěkné.
líbí se mi, že tam nejsou chyby.
mám podezření :DD
zajímá mě jestli dobré.
těším se na pokračování. .

3 pavel pavel | Web | 3. listopadu 2012 v 20:04 | Reagovat

Jestli je schopná jako ta česká tak asi mnoho toho nevypátrá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama