vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Vražda na Craven road III.

3. listopadu 2012 v 21:52 | Meadow |  Moje tvorba
Psali jste, že jste zvědaví na další díly a že máte tušení kdo to je. Taky že se na ty díly těšíte. No doufám že nejste pouze zdvořilí a všechno co jste mi tvrdili je pravda. Pokud ano, upřímně mě to hřeje u mého tvořivého srdce.


Po šálku čaje a rozhovory s obyvateli domu se ovšem nic nevyřešilo.
Jediný z obyvatel domu jim nepřinesl prospěch. Přesto že mluvit s některými bylo zajímavé, jako protiváha sloužili to méně příjemní svědci.
Nejdříve to byl výslech služebné, která našla tělo. Amy Grayová byla drobná, mladá, buclatá slečna s plavými, kudrnatými vlasy a nervózním obličejem. Je třeba říci, že byla značně rozrušena. Slova se musela luštit přes její vzlyky a naříkání.
"Šla jsem ráno pro uhlí, chodím pro něj každý den. A pak jsem zakopla o-o-o…"
"Prosím slečno Grayová podrobnosti. To víte, i maličkosti mohou být důležité. Nezhlédla jste tam třeba něčí stopy?"
"Ne pane, dnes v noci přeci sněžilo. Jediné stopy, které na dvorku byly jsme nadělala já, když…"
"Začněte od začátku, prosím."
"Tak dobrá. Dnes jsem jako každé ráno vstala brzo a šla jsem na dvorek pro uhlí."
"Kolik tak bylo hodin?"
"Asi šest. Nevím přesně."
"Tak prosím pokračujte," pobídl ji inspektor a v očekávání dlouhého příběhu se pohodlně usadil.
"Takže jsem se ustrojila a vydala se ven. Vyšla jsem ven ale pak jsem se vrátila protož jsem měla od sněhu mokré bačkory. Půjčila jsem si tedy ty gumáky, co ležely u zadního vchodu.Vzala jsem kýbl a šla přes dvůr. Nevšimla jsem si že je pod sněhem to t-t-tělo. Byl to jen takový malý kopeček a já jsem dávala pozor abych těch botách nezakopla a potom jsem přepadla přes přes…"
Opět se rozvzlykala do svého vyšívaného kapesníku a bylo jasné, že z ni další slova nevytáhnem a tak jsme ji nechali být.

*

Jiní byli výřečnější.
"Podle mne, pane to byl nějaký cizí člověk. A nebo ten co tu už několik týdnů krade. V tom případě by to nebyla záhada protože všichni víme že to bere ta holka co si ji Colin přitáhl do domu. Rozhodně si myslím…"
"O jakých krádežích to mluvíte madam?"
"No o těch drobných krádežích co tady už nějakou dobu pozoruji. Manžel mi nevěří, prý že jsem paranoidní a zaujatá. Bůh ví, že si tu holku oblíbil, ale já vím svoje. Jsou to takové drobnosti jako lžičky a nebo pletací jehlice. Sem tam nějaká drobnější mince a nebo klubka vlny. Jde na to mazaně. Ty příbory mizí naráz. Celá sada. Vždycky lžíce, vidlička i nůž. Máme jich dost, můžeme si to dovolit. A všechny jsou do počtu. Když zmizí jedna sada, nikdo si toho nevšimne ale já vím že ubývají. Stejně jak ta vlna."
"A proč by to ta slečna dělala?"
"Co já vím? Třeba je to kleptomanka. Nebo se mi prostě vysmívá. Proč zrovna takovou si můj syn musel přitáhnout do domu? Se svým vzděláním. Je doktor, víte? Už teď vydělává slušné částky. Asi proto se na něj ta děvka přilepila."
"Ale paní Thomsonová…"
"Jen dejte na mě. Uvidíte že jsem měla pravdu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 3. listopadu 2012 v 23:48 | Reagovat

Hej dobrý máš fakt talent :-)

2 pavel pavel | Web | 4. listopadu 2012 v 20:27 | Reagovat

Jen jestli. :D
A k tvému komentáři: Ber to takhle. Kdybych je při procházce parkem nevyfotil, tak je dnes nevidíš. :-)

3 Bazalka Bazalka | Web | 5. listopadu 2012 v 19:35 | Reagovat

Kolik to bude mít části? Ať vím, kdy se potvrdí má teorie. Jinak super a těším se na pokračování (a není to jen ze zdvořilosti). Jo, tu knihu Dávná kletba doporučuji, ale máš pravdu. Obálka vůbec nesouvisí s obsahem knihy. Během čtení jsem doufala, že se dozvím proč ta obálka vypadá takhle, ale nic. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama