vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


Darren Shan - Demonata

7. dubna 2013 v 19:34 | Meadow
První knihu jsem přečetla už před nějakou dobou, ale na její zhodnocení jsem čekala do chvíle, než dočtu poslední díl. Ta chvíle přišla už před nějakým tím týdnem, ale já jsem svou lenost přemohla až teď.Darren Shan

Obsah: Jedná se o několik příběhů, vzájemně propletených. V každém je jiný hrdina, každý se odehrává v jiném čase, ale všichni stojí proti jednomu problému, proti jednomu nepříteli - proti démonům.
Čtyři knihy z šesti popisují příběh jednoho chlapce, v jeho čase, s jeho problémy, s jeho přáteli. Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba. Kletba, kvůli které skončí jeho rodiče a jeho sestra v podstatě vykuchaní, rozsekaní, zmasakrovaní. Bohužel ta ale nebyla práce lidských vrahů. Hned po tomto hrůzném objevu přijde další - demoni. Po pobytu v psychiatrické léčebně, kde mu nikdo nevěří, si ho vezme k sobě jeho strýc, který mu nejen věří, ale řekne Grubbsovi i o kletbě, která sužuje jeho rodinu a o lordu Lítosti.

V druhé knize se vydávají na natáčení hororu ve filmovém městečku Messagre (masakr). Nepříjemným překvapením je zjištění, že se nejedná o filmové atrapy ale o skutečné demony a že herci svou bolestnou smrt nehrají, ale doopravdy prožívají a nepřežívají.

Ve třetím díle dožene Grubbse rodinná kletba a taky magie, kterou v sobě pracně potlačoval. Navíc se kolem začne dít spousta podivných věcí. Ani útěk ho ale nezachrání před sebou samým.

V dalším díle se setkává s proslulým čarodějem a bojovníkem s demony Beranabusem a taky s jeho pomocníkem Peckou (viz Demon a zloděj). To už se ale svět žene do záhuby a není moc možností jak to zastavit. Demoni se valí do lidského světa po tisících a likvidují vše živé. Právě tady se příběhy protínají.Demon a zloděj - Příběh Pecky Flecka, který vždycky tušil, že je na něm něco divného. Vidí světla. Zvláštní, barevná světla vířící vzduchem. Ale to vlastně nic neznamená, dokud se tato světla nespojí jako nějaká podivná skládačka a nevytvoří okno, okno do světa démonů, které se Peckovi podaří otevřít, což má strašlivé následky. Když mu demon unese bratra, on se vydá za ním a narazí na čaroděje Beranabuse a na učedníky. Potká Lorda Lítost a bojuje s demony.


Bec - Bec je kněžkou osady ve světě plném demonů. Útočí na ně každou noc a postupněje zabíjí. Když však do vesnice přiběhne prostoduchý chlapec, který jakoby chtěl aby šli s ním, jakoby je mněl někam zavést, vydá se spolu s několika bojovníky za nadějí nobo možná za smrtí. Potkává čaroděje Drusta a ten ji řekne, že ví jak zavřít bránu mezi světy, kterou sem pronikají demoni a že potřebuje jeji pomoc.


Můj názor:

Jedním slovem skvělé. Pokud jste přečetli obsah (který byl, jak uznávám dost dlouhý) poznáte, že se knihy svým způsobem protínají. A to se mi hrozně líbilo. Vše se dalo dohromady v posledním díle. Vše do sebe zapadlo, vše se vysvětlilo. To se mi hrozně líbilo.

Pak tu je způsob, jakým to bylo napsané. Hrozně dobře a snadno se to četlo, často to bylo velice vtipné, i když někdy dosti kruté. Komu vadí číst popisy zmučených těl, způsobů umírání (což bylo často nejhorší), znetvoření lidí, napadených demony tomu bych to nedoporučovala. Není to časté, ale není to ani nikterak opatrné. Natvrdo je to tam napsáno - poraďte si s tím jak chcete. Právě tohle z toho nedělá knížku pro děti.

Přesto bych ale dala 9 bodů z 10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bazalka Bazalka | Web | 7. dubna 2013 v 19:52 | Reagovat

Není Démon a zloděj druhý díl? Knihy mám všechny přečtené a spisovatele Dattena Shana jsem si, díky nim zamilovala. Naprosto ojedinělé a legendární knihy. Nejvíc se mi líbily právě ty popisy smrtí a zmučených či rozthaných těl a také spojitost mezi všemi díly. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama