vím že Váš čas neúprosně běží...
...not to copy...
Pokud chceš kopírovat nejdříve se zeptej!!!


přečtené

Pýcha předsudek

2. února 2013 v 22:00 | Meadow

Pýcha a předsudek

Jane Austenová

Antonace: Klasický román z prostředí zámožných středních vrstev na anglickém venkově na konci 18. a počátku 19. století. Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby.

Do druhé nejstarší dcery - Lízinky se zamiluje velice zámožný, namyšlený a tím pádem zvláště u Lízinky neoblíbený pan Darcy. Lízinka o jeho citech nejdříve ani neví natož aby je opětovala a navíce musí prožívat i milostné příběhy svých dalších sester.


Můj názor: Tuhle knihu jsem si hned na začátku zamilovala. Není to moderní romantický příběh a odráží se na něm doba, ve které vznikl. Nejsou v něm ale žádné těžké pasáže nebo příliš zastaralá slova. Čte se to úplně lehce a dobře. Natolik jsem se do té knihy začetla, že jsem si potom ani nevšimla, že jsem na konci.

Všechno dobře skončilo. Přesto že většinou nemám moc ráda "všichni žili šťastně až na věky" (přijde mi to moc strojené a nepravděpodobné) tady se mi to líbilo.

Měla jsem ráda postavu Elizhabet (Lízinky). Přišla mi sympatická a realná. Zato jsem si vůbec neoblíbila postavu její matky a její nerozvážné mladší sestry. Jak se někdo může v životě takto chovat a neuvědomovat si, že se chová špatně? Jak někdo může být tak bezstarostný a lhostejný? Ovšem není to nic na co bych si chtěla postěžovat. Naopak. Že nemám ráda tyto "osoby" neznamená, že se mi nelíbí kniha, Není to jako příliš skromná osoba se sklon obětovat se. Ne, i takové posty jako jsem popsala (matka a sestra) existují a dělají tu skvělou knihu ještě lepší.

Doporučuji každé holce (pro kluky to moc není).
část antonace je z databazeknih.cz

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické povídky

17. ledna 2013 v 12:23 | Meadow

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy

Edgar Allan Poe

Antonace: Soubor 34 povídek od mistra hororového a detektivního žánru
Nejznámější z nich - Jáma a kyvadlo je psychologickým hororem z období středověku, kdy ještě měla hlavní slovo inkvizice. Člověk, odsouzený inkvizicí na smrt je vržen do temné kobky, kde ho má dostihnout smrt. Ta má podobu jámy a kyvadla. Autor dokonale popisuje zoufalé pocity odsouzence, který se snaží přežít za každou cenu. Jámu a kyvadlo je možné považovat, za jedno z nejlepších a nejznámějších děl Edgara Allana Poea.

Můj názor: Tato kniha je rozhodně i pro lidi, kteří nemají rádi horory. Mě opravdu bavila a z některých povídek mi běhal mráz po zádech, ale neklepala jsem se strachy.

Četlo se mi to dobře, ale bylo to trochu těší. Ne vždycky jsem se úplně začetla, ale myslím, že tuhle knížku by si měl každý alespoň jednou přečíst.

Co se týče samotné povídky jáma a kyvadlo, nepatřila mezi ty, které by se mi líbila nejvíce (mým favoritem byla zkáza domů Usherů). Ale rozhodně byla celkem napínavá. Asi to nebylo nic pro ty, kteří nemají moc silný žaludek ale dalo se to zvládnout. Byla to také jedna z mála povídek (ne-li jediná), která dobře končí.

zdroj části antonace: databazeknih.cz

Sherlock Holmes

9. prosince 2012 v 16:32 | Meadow

Před nějakou dobou jsem tady uveřejňovala krátký seznam knih, které bych si chtěla přečíst a někdo mi doporučil Sherlocka Holmese. A já jsem si řekla, že to zkusím. Přece jen, nepřečíst si alespoň jednu knihu by byla mezera ve vzdělání. A tak jsem se pustila do té nejznámější.

Pes Baskervillský

sir Arthur Conan Doyle

Antonace: Příběh se otevírá, když Holmese a jeho přítele Dr. Watsona navštíví v jejich bytě v Londýně Dr. James Mortimer, který přináší příběh záhadné smrti svého pacienta sira Charlese Baskervilla. Mortimer žije v Dartmooru, což je známá oblast blat a vřesovišť v Devonu v jihozápadní Anglii. Sir Charles Baskerville se obával rodinné kletby v podobě obludného psa, která prý od časů anglické občanské války stíhá členy rodu Baskervillů.

Teď když má do Anglie přijet jeho dědic sir Henry Baskerville, musí přijít na kloub této záhadě, neboť i jeho život je v ohrožení. Holmes stojí možná před nadpřirozenými silami.


Můj názor:

Kniha byla opravdu zajímavá. Ale jestli se chce někdo pokusit vyřešit sám tuto záhadu, dříve než k ní dojde sám Holmes ke konci knihy, tak nemá sebemenší šance. Je to tak zamotané a spojitosti jsou tak slabé, že si můžete maximálně tipnout, kdo je vrah ale nepřijdete na žádné důkazy. Tady se dostávám k jedné z mála věcí, které se mi nelíbily.

Přišlo mi, jako by si detektiv všechno více méně vycucal z prstu. Opravdu přišel na věci, na které by normální smrtelník nemohl přijít a pokud to nebudete brát s malým nadhledem, nikdy si tuto knihu neoblíbíte. Ale to je Sherlock Holmes se svým zvláštním nadáním.

Ale abych jen nekritizovala, musím tuto knihu také pochválit. Vždyť to na co si stěžuji je jen drobnost. Příběh byl neočekávaný, napínavý a místy i trochu strašidelný. Když jsem ho četla, měla jsem pocit, jakoby ne mě dorážel ten chlad a chmur z blat. Častokrát jsem zatajovala dech očekávání, co přijde a nejednou mě další události opravdu překvapily. Nepředvídatelné a zábavné. Rozhodně u toho neusnete.

Myslím, že je to opravdu dobré dílo a neodradí nikoho ani svou délkou. Celý příběh je vměstnán do tenké knihy. Zvláště pro milovníky detektivek je tohle skoro povinná četba.


Zdroj obrázku: Google
Pozn.:Část antonace pochází z Wikipedie.

Paul Hoffman - Čtyři poslední věci

28. září 2012 v 21:46 | Meadow

Čtyři poslední věci

Paul Hoffman

Z anglického originálu The Last Four Things přeložil Pavel Medek. Jde o pokračování knihy Levá ruka boží.

Antonace:

Smrt, soud, nebe a peklo, to jsou čtyři poslední věci člověka. Tři jmenované vám obstará Thomas Cale. A nebe? Na to ve světě Cala není místo.

Thomase Cala, alias Levou ruku boží, jsme na konci posledního dílu opouštěli, kterak se zrazen svou milou vracel zpět do svého osobního pekla, svatyně vykupitelů, po boku nenáviděného vykupitele Bosca, který s ním má vlastní plány. Ať už čekal cokoli (mučení a smrt) jeho očekávání se nesplnilo. Bosco s ním jedná mnohem lépe než kdy v minulosti a Cale dokonce získává určitou moc. Má svůj pokoj, klíče, lepší jídlo. Do starého života mezi ostatními akolity se vůbec nevrátil.Jeho srdce však spaluje zášť.K "tomu bastardovi" Boskovi ale teď mnohem žhavější k Arbell Labutí šíji.

Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl. Cale se svou rolí levé ruky Boží, anděla smrti, Božího hněvu, zdánlivě smiřuje. Má na dosah absolutní moc - hrůzyplný náboženský zápal a vojenská síla vykupitelů jsou pro něj zbraní, již ovládá stejně mistrovsky, jako kdysi zacházel s nožem. Apokalypsa je patrně v jeho rukou, sami vykupitelé to tak zamýšlejí - Calova duše je však mnohem nepochopitelnější a nevyzpytatelnější, než lze tušit.

Jemu se sice příčí spolupracovat s vykupiteli ale jelikož nemá na výběr, příjme jejich vojsko jako svou smrtonostnou zbraň proti nevěřící.Každý se zařídí po svém jak nejlépe umí. Caleův ne zrovna přítel Kleist se ho nerozhodne hledat a jde svou vlastní cestou až se dostane k loupeživým Kleptům. Zbytky Materazziů se schovávají ve Španělském Leedsu.

Můj názor:
Ačkoli takto kniha není tak dobrá jako první díl a najdeme na ni ne jednu zápornou recenzi mě se líbila. Ale najde se zde několik věcí, které se mi nelíbili nebo mě opravdu zaskočily.

Tak například samotný Thomas Cale.Velice mě zklamalo, když jsem se dozvěděla že jeho rodina není nic záhadného či nějak jinak překvapujícího. I když vlastně překvapující to bylo. Čekala jsem že Cale bude synem někoho mocného, známého nebo významného.Zjištění jeho skutečného původu mě trochu zklamalo.

Pak mi chyběl ten tvrdý a drsný kluk, kterému na ničem nezáleží, z prvního dílu.Tady ten Cale tak trochu (ale vážně jen trochu) zpohodlněl.

A pak třeba Kleist. Vážně si tohohle kluka (asi kolem patnácti), světa neznalého, žen neznalého (tedy v jistém směru), a vůbec normálního života neznalého, nedokážu představit jako otce.To je snad trochu moc.

V tomhle díle je to trochu složitější. Zaplétá se to tady hluboko do vykupitelské politicky. Ale rozhodně to není nudné. Kniha je doslova plná překvapivých zvratů. Kdykoli by to čtenáře mohlo začít nudit něco se stane. Můžu třeba prozradit překvapení ohledně papežova pohlaví.

Kniha je opět dost krutá ale není to nic nechutného ani hrozného. Kniha je opravdu výborně napsaná. Mockrát jsem se u ní musela usmát. Zvláště při rozhovorech. Také je potřeba sledovat co se děje aby jste se neztratili v politickém boji lorda vojevůdce Bosky. Ovšem stojí to za přečtení.

Svět, který Hoffman je trochu podobný tomu našemu. Sem tam se tam najdou místa nebo jména, která ho spojují s tím našim. Je to jakoby z historie. Je tam dokonce zmínka o České Republice nebo lépe řečeno o Beskydech, které jsou na vykupitelském území. Celý tento svět se ovšem žene do záhuby, o kterou usilují někteří vykupitelé. Jsou to ti, kteří jsou přesvědčeni že je to tak nejlepší.

Knihu si určitě přečtěte ale až po prvním díle.
Ps: Některé úryvky z antonace jsou posbírané s googlu.

Levá ruka boží

9. září 2012 v 16:44 | Meadow

Levá ruka boží

Paul Hoffman

Tuto knihu jsem přečetla už dříve ale byla by škoda ji sem nepřidat.Překladatelem je známý Pavel Medek (Harry Potter).

Antonace:

"Poslouchejte. Svatyně vykupitelů na Střelecké stráni je zatraceně lživý název, protože tam nikdo vykoupení nedojde a o svatyni už vůbec nelze mluvit."
Svatyně vykupitelů je bezútěšné místo - místo, kde není vítána naděje ani radost. Většina jejích (téměř výlučně mužských) obyvatel tam byla přivedena v raném dětství proti vlastní vůli, kterou snad kdysi měli. Teď trpně přežívají pod hrůzným režimem lordů vykupitelů, jejichž krutost a surovost má jediný cíl - službu ve jménu Oběšeného vykupitele.

Chlapec, dívá se ven temným oknem a pozoruje nejnovější skupinku nešťastníků, kteří do tohoto pekla přibyli. Je mu čtrnáct nebo snad patnáct let - jistě to neví ani on sám, ani nikdo jiný. Své skutečné jméno už dávno zapomněl, teď mu však říkají Cale. Ze svého předchozího života si na nic nevzpomíná a o tom budoucím nic neví...

Když přistihne jednoho z vykupitelů při hrůzném a nechutném činu, když vykupitele zabije, téměř jistě bude odsouzen k smrti.Proto prchá a spolu s dalšími se mu povede to co málo kterému před ním.Utéci.

Seznamte se s andělem smrti.Levá ruka boží přináší příběh o životě a hledání víry ve světě, jejž postihla blíže nespecifikovaná katastrofa.

Dracula

26. srpna 2012 v 18:11 | Meadow

Dracula

Bram Stoker

Doba četby:18 - 25.8.

Obsah:Hrabě Dracula žil Transylvánii a měl 3 družky, se kterými žil na hradě. Byli upíři. Protože je Transylvánie vydrancovaná, rozhodne se Dracula přestěhovat do Londýna. Jonathan Harker přijel Draculovi předložit návrhy domů v Londýné a stává se Dráculovým zajatcem. Podaří se mu zázračně uprchnout za dne, kdy Dracula ztrácí moc. Ožení se s Mínou.
Když vyšla Lucy, která je Mínia kamarádka, náměsíčná ven hrabě ji kousl. Postupně ztrácela krev a na její záchranu zavolali Van Helsinga, ale ani ten nemohl příčinu nemoci nalézt. Lucy zemře, stane se z ní upírka a Van Helsing tu příčinu zjistí. Dr.Seward, Quincey Morris a Arthur Godalming ji milovali a po její smrti se stali přáteli. Všichni s Van Helsingovou pomocí zachránili Lucyinu duši. Pronásledují hraběte.Přidávají se k nim i manželé Hakerovi.Když Dracula začne měnit paní Minu nastává závod s časem.

Můj názor: Kniha je sepsaná v podobě deníků, dopisů a telegramů.To mě ze začátku trochu odrzovalo.Myslela jsem si že není možné aby byla alespoň trochu napínavá.Ale čím dál jsem se dostávala tím více jsem si uvědomovala že jsem se spletla.Je to líčeno většinou velmi zajímavě i když připouštím že sem tam se najdou části, kdy jsem se musela do čtení nutit.Přesto ale musím říci že se mi kniha velice líbila.Byla napínavá a vtipná a opravdu stála za to si ji přečíst.

Záhada na zámku Styles

2. srpna 2012 v 11:47 | Meadow

Hercule Poirot - Záhada na zámku Styles

Agatha Christie

Obsah:Nadporučík britské armády Hastings byl v roce 1917 na frontě raněn. Rekonvalescenci tráví na zámku Styles, v rodinném sídle Cavendishových. Majitelka panství se nedávno znovu provdala. Manžela nekriticky miluje, zbytek rodiny ho ale nesnáší, dlouholetá společnice domácí paní kvůli němu dokonce odchází.Poté však majitelka panství zemře.Lékař upozorní na možnou otravu.Naštěstí se v sousedství objeví slavný belgický detektiv Hercule Poirot.

Můj názor:Starý dobrý Hercule Poirot.Už odmalička jsem se na něj dívala v televizi ale dlouho mě nenapadlo si ho přečíst.Když jsem se k tomu konečně dokopala byla jsem nadšená.Kniha se mi moc líbila.Mám ráda prostředí staré Anglie, kdy nebyli počítače a auta jezdili rychlostí 40 km/hod.Zamilovala jsem si puntíčkáře a geniálního myslitele Hercula Poirota.Vražda byla skvěle promyšlená.Nebylo to něco, co je člověku na první pohled jasné a přitom to mělo smysl a nebyla to žádná neproveditelná věc.Nebudu prozrazovat kdo je vrah, pokud to člověk ví, je kniha o něco méně zábavná.

Percy Jackson

22. června 2012 v 21:20 | Meadow

Percy Jackson

Rick Riodan

zloděj blesku
moře nestvůr
prokletí titánů
bitva o labyrint
poslední z bohů

Obsah: Percy se narodí jako polobůh.Jeho otcem je bůh moře Poseidon.Jen co to Percy zjistí začnou se mu na paty lepit problémy a nestvůry, které obyčejní lidé nevidí.Poté se ale dostane do Tábora polokrevných, kde si najde ppolobožské přátele.Společně zažívají nebezpečná dobrodružství ve kterých jim jde často o život.

Můj názor: Ze začátku se to nezdálo to nejlepší.Hlavnímu hrdinovi je třináct let a kniha nepůsobila moc zajímavě (už podle obalu by jste si typli že patnáctiletá holka si to nepřečte).Ale knížka je opravdu skvěle napsaná.Liší se stylem od ostatních a tím vyčnívá z dlouhé řady rádoby fantasy.Ještě lepší jsou další díly, kde je hlavní hrdina díl od dílu starší.
Kniha je plná vtipu a překvapivých zvratů.Má dobrý děj a mě osobně se líbilo že je podložena opravdovou řeckou mytologií.
Když to zhrnu mile mě kniha překvapila!Vlasně všechny díly!

Škola noci

1. března 2012 v 19:15
Tak konečně jsem dočetla poslední knížku serie škola noci (samosebou myslím z těch co dosud vyšly) a celkem mě to i bavilo.


http://hintzu.otaku.cz/data/skolanoci-cover.jpghttp://www.fantasyshop.cz/gfx/upload/fs_on_2010310135919.jpghttp://data.bux.cz/book/003/387/0033874/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/387/0033875/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/472/0034729/large.jpghttp://data.bux.cz/book/003/473/0034730/large.jpghttp://www.knihajilemnice.cz/fotocache/bigorig/skola-noci-8-probuzena.jpg

Andělé a démoni - Dan Brown

26. února 2012 v 20:29
Leonardo Vetra vynalezl spolu se svou dcerou anitihmotu,látku takové síly že by jen malá kuličky dokázaa zničit celé město.A právě tento kousek antihmoty see dostal do Vatikánu, neznámo kam.Čas je jen do půlnoci potom antihmota zničí celý Vatikán.Zároveň je potřeba zabránit vraždám čtyř unesených kardinálů které záhadný vrach zabijí každou hodinu na oltářích Iluminátů rozmístěných po římě, Langdon musí rozluštit kde se tyto oltáře nachází a pokusit se zachránit kardinály.
 
 

Reklama
Reklama

Rubriky